Dobre przedszkole w Krakowie

Dobre przedszkole w Krakowie

Cześć, mam dość poważne pytanie, ponieważ zamierzam zapisać niedługo niepełnosprawnego syna do przedszkola. Z rodziną się zastanawiamy, jak podejść profesjonalnie, poważnie do tematu, żeby nie zmarnować dzieciństwa. Mieszkamy w Krakowie, więc kontakty do osób, z którymi można o tym problemie podyskutować bardzo mile widziane.

namok

Posty: 5

 
Ciekawy temat, bo po strajku nauczycieli trzeba polecać szczególnie tych dobrych. Moim zdaniem mało się mówi o profesjonalnych pedagogach, a ci jednak odciążają w niesamowity sposób rodziców.

dada45

Posty: 6

 
Przedszkole integracyjne gorąco polecam. Przemieszanie dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi daje najlepszą dynamikę rozwoju, zupełnie nowe możliwości zabawy, nawiązywania przyjaźni.

latynos44

Posty: 18

 
Tylko małe grupy pozwalają skupić się indywidualne na dziecku. Nie ma nic gorszego, jak przepełnione placówki edukacyjne, w których jeszcze oszczędza się na kosztach zatrudnienia dobrych pedagogów.

GGregbard

Posty: 23

 
W przedszkolach dochodzi do pierwszych, poważniejszych interakcji z rówieśnikami, które mogą zaważyć na przyszłości, pewności siebie, więc nadmierne oszczędzanie na zapisie nie ma większego sensu.

Watuniaa

Posty: 18

 
Fajne doświadczenia mam z przedszkolem https://smoczadolina.edu.pl/. Miałam problem z przekonaniem córki do pewnej rzeczy, dość istotnej w procesie wychowawczym. Nie chcę jednak z pewnych względów zdradzać szczegółów. Udało się skonsultować z wychowawczynią i problem rozwiązał się przez bajkoterapię połączoną z indywidualnymi ćwiczeniami. Córka nawet później w domu opowiadała, co robiła źle, a teraz zamierza robić tak i tak :) Dużo pozytywnych emocji. A to tylko jedna z naprawdę wielu ciekawych historyjek. Świat dzieci jest fascynujący, a przedszkole z dobrym podejściem to ewenement w naszych stresujących czasach. To właśnie taka placówka :)

Lupusx

Posty: 6

 
Zauważyłam to właśnie, że im mniejsza grupa w przedszkolu, tym mniej kłótni i dziwnych sytuacji.

Klarkaa45

Posty: 26

 
Trzylatków ciężko przekonać do kontaktów z rówieśnikami momentami. Przedszkola, w których dominują trzylatki to zawsze wartościowe jednostki. Tak wynika z moich obserwacji.

codePerformance

Posty: 19

 
Zabawa i jeszcze raz zabawa w przedszkolu, a nie harmonogram, w którym dziecko nie ma czasu na zajęcie się sobą. Nie rozumiem rodziców, którzy ciągle zapisują na zajęcia dodatkowe i nie dadzą prawdziwego dzieciństwa.

kwiat_r151

Posty: 25

 
Działalność wychowawcza to ciężki kawałek chleba. Przejrzyj jednak referencje pedagogów, rozmawiaj z rodzicami, idź na dni otwarte, jeżeli przedszkole organizuje, a najczęściej tak.

miasto13

Posty: 7