prosty program do katalogowania majątku

prosty program do katalogowania majątku

Kiedyś mój ojciec kolekcjonował znaczki i monety, po nim ja przejąłem to hobby i powiem, że zbiory mamy okazałe. Fajnie byłoby to wszystko jakoś spisać i wrzucić w kompa. Z jakich programów do katalogowania takich rzeczy warto korzystać?

Kitas

Posty: 13

 
Heh, ciekawe to chyba jakaś moda na takie katalogowanie, bo ostatnio mój przyjaciel się chwalił, że sobie taki programik zainstalował i spisuje wszystkie wartościowe pamiątki rodzinne. Może i warto nad tym pomyśleć też. Hmm..

berry182

Posty: 21

 
Proponowałbym sobie kupić Sejfsofta, ja używam i choć zawsze mnie różne programy komputerowe wkurzały to tu jest okej ;) Można szybko się w to wdrożyć. Ja to lubię mieć ogólnie porządek wokół siebie, więc dla mnie takie katalogowania majątku to ważna sprawa. Co do programu to wersję demo masz na www.sejfsoft.pl. Jest też cennik do sprawdzenia, bez ukrytych kosztów, uczciwie.

Fabian74

Posty: 17

 
Pierwsze słyszę o czymś takim tak szczerze powiem. ;-) Ja to jakimś super majątkiem się raczej nie mogę pochwalić. Jakieś pierścionki czy zegarki w domu są, ale nie są to okazałe zbiory.

shelby

Posty: 24

 
Witam! Mnie namówił sąsiad, żebym zaczął sobie archiwizować i spisywać przedmioty. Na początku nie za bardzo widziałem w tym sens, ale jak mi się włamali do domu i wynieśli kilka zabytkowych monet i parę obrazów to już widziałem w tym sens :) Mam na ten moment program z serwisu www.sejfsoft.pl. Prosty, ale też daje wiele możliwości. Tani, porównując do konkurencyjnych.

krak

Posty: 24

 
Testowałem niedawno jeden program, ale powiem szczerze, że nie mogłem się w nim połapać, instrukcja była po angielsku, więc tutaj był dodatkowy problem, bo ja po angielsku to raczej na poziomie mocno podstawowym.

RAK-Buuu

Posty: 20

 
Najwartościowsze przedmioty to trzymam w sejfie. Mam taką biżuterię, zegarki itd. A oprócz tego to oczywiście mam też archiwum w komputrze, gdzie trzymam opisy konkretnych przedmiotów – data produkcji, znaki szczególne itd.

Thaniell

Posty: 15

 
Różnie można tracić z tymi programami, są prostsze w obsłudze i bardziej wymagające w zależności od potrzeb. Inne dla instytucji, inne dla prywatnych użytkowników. Trzeba szukać i sprawdzać. ;) Powodzenia!

Darek

Posty: 21

 
Powiem szczerze, że ja to bym nie miał cierpliwości do takiego archiwizowania. Mnie zawsze wszelkie bazy danych męczyły...a pamiętam je dobrze ze szkolnej informatyki.

Wielkii3

Posty: 18

 
Jest sporo takich programów, aż się zdziwiłem jak sam szukałem ostatnio. Ostatecznie wybór padł na stronę www.sejfsoft.pl i program Sejfsoft. Banalnie prosty w użytku, ale daje duże możliwości. Można swobodnie ze szczegółami opisać każdą rzecz, a nawet dodać zdjęcie. Fajna sprawa taki katalog, polecam każdemu, choć sam nigdy nie należałem do jakiś super uporządkowanych ;->

Klarkaa45

Posty: 26